Naučná stezka Radonice

Hodnocení:
(počet hlasů: 5)
Komentáře:
1
Naučná stezka Radonice

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Stav naučné stezky z doby naší návštěvy, který zde popisujeme, se mohl v průběhu času výrazně změnit – stezka mohla být mezitím radikálně změněna, zrušena, nebo nahrazena jinou v odlišné trase apod. Následující informace proto už nemusí odpovídat skutečnosti. Pokud jste naučnou stezku navštívili a zjistili jakékoli odlišnosti, dejte to prosím vědět ostatním návštěvníkům prostřednictvím komentáře dole na této stránce. Děkujeme.

Nevíte, kam o víkendu vyrazit? Ztrácejí Vaše děti kontakt s běžnými domácími a hospodářskými zvířaty? Zajeďte do Radonic, malé obce pár kilometrů za Prahou u Černého Mostu, kde v areálu bývalého JZD naleznete zookoutek a naučnou stezku s podrobným a zajímavým výkladem.

Uvidíte zde většinu typických hospodářských zvířat: prasata, ovce, kozy, kachny, husy, ale i divočáky nebo poníky. Součástí prohlídky jsou rovněž klece s různými druhy králíků, liškou a fretkami. Většina zvířat je do značné míry ochočená, můžete si je pohladit nebo jim přinést něco na zub a vlastnoručně nakrmit.

Stezka nemá žádné informační panely, zahrnuje asi dvouhodinový ústní výklad. Postupně navštívíte přední část s budovanými skalkami, do budoucna rovněž s rybníčky s ukázkou ryb, poté jednotlivé chlévy a venkovní výběhy. Závěrem prohlídky jsou voliéry a velká oplocená zahrada s domácí drůběží (i leckterými unikátními druhy) i divokým ptactvem. V budoucnu se plánuje další rozšiřování expozic.

Na prohlídku je třeba se předem telefonicky objednat. Po areálu provádí sám majitel a provozovatel zookoutku, pan Václav Myslivec, jemuž tímto děkujeme za pozvání.

Návštěva je vhodná i pro mateřské školky a školy všech stupňů.

Skok na: Seznam zastávek

Základní údaje

Okres:
Praha-východ
Začíná a končí:
RADONICE, Zápská ulice, rodinný dům naproti fotbalovému hřišti
Délka:
cca 300 metrů
Zastávek:
podle výkladu
Značení trasy:
bez značení, trasa s průvodcem
Vznikla:
2005
Tvůrce stezky:
HSM Jenštejn, s. r. o., pan Václav Myslivec
Naše návštěva:
říjen 2007
Stav naučné stezky v době naší návštěvy:
100 %

Seznam zastávek

 • venkovní klece – různé druhy králíků, liška, fretky
 • uvnitř – morčata, kachny, srnka, hendikepovaní živočichové, vietnamská prasata, kozy
 • venkovní výběh – husy, kachny
 • venkovní výběh – ovce, poníci
 • uvnitř – kozy, divočáci, prase domácí
 • voliéry – holubi, slepice, bažanti, koroptve, perličky
 • ohrada – slepice, husy, kachny atd.

Fotogalerie naučné stezky

Publikováno dne 11. 11. 2007 v  rubrikách Naučné stezky v okrese Praha-východ, Naučné stezky ve středních Čechách.

Komentáře (celkem: 1)

 • Evalto hod.

  V Radonické Zoo jsme byli už dvakrát. Malé děti jistě ocení, vzdělávací hodnota je nicméně velmi nízká. U vchodu dostanete jeden prehistorický neaktuální plánek areálu, ve kterém se zpočátku skoro nevyznáte, není tam ani označeno které budovy jsou přístupné….u 20% výběhů a ohrad jsou informace co je uvnitř, u zbytku můžete jen hádat. Nějaké zajímavosti navíc ke zvířeti žádné…..moc provozovatelům fandím, ale je to veliká škoda, že toto opomíjejí.

  Odpovědět

Vložit komentář

Vážíme si toho, že chcete vložit komentář na náš web. Bohužel se může stát, že se váš komentář nezobrazí hned po odeslání, ale až s odstupem několika dní. Proč tomu tak je, se dočtete zde: Proč se můj komentář nezobrazuje? Děkujeme za pochopení a trpělivost.

Vložit komentář