Naučná stezka Radonice

Hodnocení naučné stezky:
(počet hlasů: 5)
Komentáře:
1
Naučná stezka Radonice

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Stav naučné stezky z doby naší návštěvy, který zde popisujeme, se mohl v průběhu času výrazně změnit – stezka mohla být mezitím radikálně změněna, zrušena, nebo nahrazena jinou v odlišné trase apod. Následující informace proto už nemusí odpovídat skutečnosti. Pokud jste naučnou stezku navštívili a zjistili jakékoli odlišnosti, dejte to prosím vědět ostatním návštěvníkům prostřednictvím komentáře dole na této stránce. Děkujeme.

Nevíte, kam o víkendu vyrazit? Ztrácejí Vaše děti kontakt s běžnými domácími a hospodářskými zvířaty? Zajeďte do Radonic, malé obce pár kilometrů za Prahou u Černého Mostu, kde v areálu bývalého JZD naleznete zookoutek a naučnou stezku s podrobným a zajímavým výkladem.

Uvidíte zde většinu typických hospodářských zvířat: prasata, ovce, kozy, kachny, husy, ale i divočáky nebo poníky. Součástí prohlídky jsou rovněž klece s různými druhy králíků, liškou a fretkami. Většina zvířat je do značné míry ochočená, můžete si je pohladit nebo jim přinést něco na zub a vlastnoručně nakrmit.

Stezka nemá žádné informační panely, zahrnuje asi dvouhodinový ústní výklad. Postupně navštívíte přední část s budovanými skalkami, do budoucna rovněž s rybníčky s ukázkou ryb, poté jednotlivé chlévy a venkovní výběhy. Závěrem prohlídky jsou voliéry a velká oplocená zahrada s domácí drůběží (i leckterými unikátními druhy) i divokým ptactvem. V budoucnu se plánuje další rozšiřování expozic.

Na prohlídku je třeba se předem telefonicky objednat. Po areálu provádí sám majitel a provozovatel zookoutku, pan Václav Myslivec, jemuž tímto děkujeme za pozvání.

Návštěva je vhodná i pro mateřské školky a školy všech stupňů.

Skok na: Seznam zastávek

Základní údaje

Okres:
Praha-východ
Začíná a končí:
RADONICE, Zápská ulice, rodinný dům naproti fotbalovému hřišti
Délka:
cca 300 metrů
Zastávek:
podle výkladu
Značení trasy:
bez značení, trasa s průvodcem
Vznikla:
2005
Tvůrce stezky:
HSM Jenštejn, s. r. o., pan Václav Myslivec
Naše návštěva:
říjen 2007
Stav naučné stezky v době naší návštěvy:
100 %

Seznam zastávek

 • venkovní klece – různé druhy králíků, liška, fretky
 • uvnitř – morčata, kachny, srnka, hendikepovaní živočichové, vietnamská prasata, kozy
 • venkovní výběh – husy, kachny
 • venkovní výběh – ovce, poníci
 • uvnitř – kozy, divočáci, prase domácí
 • voliéry – holubi, slepice, bažanti, koroptve, perličky
 • ohrada – slepice, husy, kachny atd.

Fotogalerie naučné stezky

Komentáře (celkem: 1)

 • Evalto

  Publikováno hod.

  V Radonické Zoo jsme byli už dvakrát. Malé děti jistě ocení, vzdělávací hodnota je nicméně velmi nízká. U vchodu dostanete jeden prehistorický neaktuální plánek areálu, ve kterém se zpočátku skoro nevyznáte, není tam ani označeno které budovy jsou přístupné….u 20% výběhů a ohrad jsou informace co je uvnitř, u zbytku můžete jen hádat. Nějaké zajímavosti navíc ke zvířeti žádné…..moc provozovatelům fandím, ale je to veliká škoda, že toto opomíjejí.

  Odpovědět

Vložit komentář

Vložit komentář