Proč se můj komentář nezobrazuje?

Vložili jste na web komentář a ten se nezobrazuje? To může mít tři hlavní příčiny.

Jednou z nich je cacheování webu. Jednotlivé stránky se automaticky ukládají v „sestavené“ podobě a takto jsou pak servírovány návštěvníkům. Díky tomu se šetří přenosová kapacita linek, výkon hostingu (díky redukci požadavků do databáze) a web načítá mnohem rychleji. Stránka se pak zobrazuje v nezměněné podobě, až dokud nedojde k promazání vyrovnávací paměti a novému sestavení a uložení stránky (což může trvat několik dní).

Druhou příčinou může být vlastnost některých prohlížečů, zvláště Google Chromu, který se velice nerad obtěžuje načítat novou verzi stránky a důsledně zobrazuje starou verzi, kterou má uloženu ve své paměti (opět z důvodu rychlejšího zobrazení daného webu). Zde často pomůže jen smazání historie prohlížení, nebo alespoň znovunačtení konkrétní stránky příkazem ctrl+F5.

Třetí příčinou může být, že systém z nějakého důvodu automatizovaně vyhodnotil, že je váš komentář spam a jeho publikování zablokoval. Chápeme, že je to nepříjemné. Tuto kontrolu jsme nicméně museli zavést, protože web v minulosti čelil náporu i 1000 spamových komentářů denně a už je nešlo mazat ručně. Antispam skvěle zachytí zjevný spam (komentáře v cizích jazycích, v azbuce, obsahující určité výrazy atd.). Výjimečně ale v jeho síti uvízne i váš nevinný příspěvek, kde se jen chcete podělit o informaci o nějaké naučné stezce apod. Nemějte proto strach, že jste udělali něco špatně, ani nebuďte naštvaní, že o váš názor nestojíme. Váš komentář nikam nezmizel, jen čeká ve spam složce, až ji cca jednou týdně projdeme a nezávadné komentáře schválíme.