Naučná stezka Vodní park Čabárna

Hodnocení:
(počet hlasů: 9)
Komentáře:
3
Naučná stezka Vodní park Čabárna

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Stav naučné stezky z doby naší návštěvy, který zde popisujeme, se mohl v průběhu času výrazně změnit – stezka mohla být mezitím radikálně změněna, zrušena, nebo nahrazena jinou v odlišné trase apod. Následující informace proto už nemusí odpovídat skutečnosti. Pokud jste naučnou stezku navštívili a zjistili jakékoli odlišnosti, dejte to prosím vědět ostatním návštěvníkům prostřednictvím komentáře dole na této stránce. Děkujeme.

Naučná stezka seznamuje s areálem vodního parku Čabárna-Lážnovský, nacházejícím se nedaleko Kladna, u silnice z Kladna-Švermova do Brandýsku, v údolí Týneckého potoka. Trasa stezky nás provede kolem soustavy propojených rybníků, rybníčků, nádrží pro pěstování vodních rostlin a okrasných jezírek s koi kapry, a seznámí nás s několika druhy domácího i volně žijícího zvířectva.

Cílem vodního parku o rozloze 3,5 ha je „ukázat návštěvníkům původní rostlinné a živočišné druhy dané lokality, a současně vést širokou veřejnost ke vztahu k přírodě a její ochraně“. Trasa je zcela nenáročná, asi 1 kilometr dlouhá, bez převýšení, vedoucí převážně štěrkovými nebo travnatými cestami. Nejsou na ní žádné informační panely, za naučnou stezku je považován areál jako celek. Vstup do něj je zpoplatněn. Pěstované ryby a vodní rostliny je zde zároveň možné zakoupit. V areálu je možnost občerstvení nebo rybolovu bez rybářského lístku.

Areál vodního parku leží mimo město, přímo u něj je autobusová zastávka a malé parkoviště. V bezprostředním sousedství je možno navštívit školní naučnou stezku Vodní království a záchrannou stanici pro zraněné a handicapované živočichy AVES Kladno.

Skok na: Popis trasy

Základní údaje

Okres:
Kladno
Začíná a končí:
Vodní park Čabárna-Lážnovský, u silnice z Kladna-Švermova do Brandýsku
Délka:
cca 1 km
Zastávek:
0
Značení trasy:
bez značení
Vznikla:
???
Tvůrce stezky:
majitel Vladimír Lážnovský a další
Naše návštěva:
květen 2009
Stav naučné stezky v době naší návštěvy:
100 %

Popis trasy

Jak je již řečeno v úvodu, nemá naučná stezka žádné informační panely a je za ni považován areál vodního parku jako celek; přesto má stezka alespoň doporučenou trasu. Ta vede od infocentra v pagodě zprava podél největšího rybníka k jeho zadní části, kde se nachází bouda s akváriem. Odtud stezka pokračuje vlevo a rovně podél dalšího rybníka a poté kaskády menších rybníčků. V místě, kde už nelze dál rovně pokračovat (kvůli vegetaci), asi půl kilometru od pagody, se cesta stočí vlevo, mine menší domek a vrací se zpátky podél kaskády rybníčků, ale tentokrát z druhé strany. Nakonec dojdeme zpět k velkému rybníku, podél něhož se můžeme buď vrátit k pagodě, nebo pokračovat dále podél potoka, kolem výběhů pro kozy, přes výpust a kolem nádrží pro pěstování vodních rostlin k východu z areálu.

Fotogalerie naučné stezky

Publikováno dne 01. 05. 2010 v  rubrikách Naučné stezky v okrese Kladno, Naučné stezky ve středních Čechách.

Komentáře (celkem: 3)

 • Myspule hod.

  Hruuuuuza a děs!!!! To je to jediné co můžu napsat po návštěvě v pátek 15.6.2018.
  Byla jsem tam s dětmi, v králičí kleci mrtvá holatka, asi zakousnuta samcem,který se pokoušel znovu obskocit ramlici, vsude puch,výkaly v kleci u lišky,nikde nikdo v celem areálu…. Prvni a zároveň poslední návštěva

  Odpovědět
 • GGG hod.

  Zvířata bez vody. Ve špíně. Vše jsem nafotila a hodlám to řešit dál.

  Odpovědět
  • Honza hod.

   A to za to chtějí platit???

   Odpovědět

Vložit komentář

Vážíme si toho, že chcete vložit komentář na náš web. Bohužel se může stát, že se váš komentář nezobrazí hned po odeslání, ale až s odstupem několika dní. Proč tomu tak je, se dočtete zde: Proč se můj komentář nezobrazuje? Děkujeme za pochopení a trpělivost.

Vložit komentář