vzpomínáme

Naučná stezka Údolí studánek

Hodnocení:
(zatím nikdo nehodnotil)
Komentáře:
1
naučná stezka Údolí studánek

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Stav naučné stezky z doby naší návštěvy, který zde popisujeme, se mohl v průběhu času výrazně změnit – stezka mohla být mezitím radikálně změněna, zrušena, nebo nahrazena jinou v odlišné trase apod. Následující informace proto už nemusí odpovídat skutečnosti. Pokud jste naučnou stezku navštívili a zjistili jakékoli odlišnosti, dejte to prosím vědět ostatním návštěvníkům prostřednictvím komentáře dole na této stránce. Děkujeme.

naučná stezka zrušena

Naučná stezka procházela úzkým údolíčkem, které stoupá od východního konce Modřanské rokle směrem k Základní škole Meteorologická v Praze-Libuši. V údolíčku Český svaz ochránců přírody vyčistil a obnovil několik studánek. Součástí bylo i vytvoření naučné stezky s přírodovědnou a historickou tematikou, představující toto území. Bohužel naučná stezka byla permanentně ničena vandaly a nakonec zrušena. V době naší návštěvy jsme po ní nenašli už ani stopy.

Naučná stezka vedla lesní pěšinou po dně nebo úbočích úzkého údolí podél bezejmenného přítoku Libušského potoka. Nebyla náročná, i když poměrně výrazně, ale krátce stoupala. Byla vhodná pouze pro pěší. Trasa nebyla nijak značená.

Základní údaje

Městský obvod:
Praha 4
Začínala:
PRAHA-LIBUŠ, východní okraj přírodní památky Modřanské rokle, nevýrazná odbočka z asfaltky vedoucí vzhůru k zastávce MHD Sídliště Libuš
Končila:
PRAHA-LIBUŠ, Skalská ulice, u Základní školy Meteorologická
Délka:
300 m
Zastávek:
3
Značení trasy:
bez značení
Vznikla:
říjen 2015
Tvůrce stezky:
72. ZO ČSOP Geo
Naše návštěva:
říjen 2022
Stav naučné stezky:
naučná stezka zrušena

Fotogalerie naučné stezky

Publikováno dne 06. 11. 2022 v  rubrikách Naučné stezky v Praze.

Komentáře (celkem: 1)

  • Petr Uher hod.

    Z NS Údolí studánek opravdu zbyly jen studánky, a to ve špatném stavu, ani cesta již není udržovaná, ale projít se dá.

    Odpovědět

Vložit komentář

Vážíme si toho, že chcete vložit komentář na náš web. Bohužel se může stát, že se váš komentář nezobrazí hned po odeslání, ale až s odstupem několika dní. Proč tomu tak je, se dočtete zde: Proč se můj komentář nezobrazuje? Děkujeme za pochopení a trpělivost.

Vložit komentář