Fotogalerie naučné stezky Kolem Votic za poznáním

Naše návštěva:
září 2008
Komentáře:
2

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Stav naučné stezky z doby naší návštěvy, který zde popisujeme, se mohl v průběhu let výrazně změnit – stezka mohla být mezitím radikálně změněna, zrušena, nebo nahrazena jinou v odlišné trase apod. Následující informace proto už nemusí odpovídat skutečnosti. Pokud jste naučnou stezku navštívili a zjistili jakékoli odlišnosti, dejte to prosím vědět ostatním návštěvníkům prostřednictvím komentáře dole na této stránce. Děkujeme.

Naučná stezka v roce 2021 zrušena, nahrazena naučnou stezkou Za tajemnými pověstmi Voticka

Naučná stezka vedla okolím Votic na Benešovsku. Seznamovala s přírodními poměry České Sibiře, zajímavostmi a význačnými osobnostmi regionu.

Komentáře (celkem: 2)

 • RNDr.Miloslav Štulc

  Publikováno hod.

  8.října 2013 jsem si prošel NS Kolem Votic za poznáním. Mohu pochválit panely za zastávkových místech (jejich obsahovou i grafickou stránku). Velkým nedostatkem NS však je, že není průběžně standardním způsobem v terénu vyznačena, zvláště když se místy odklání od běžného turistického značení. Popis trasy ve vydaném průvodci není jednoznačný (např. jděte kolem vegetace, avšak kolem jaké? – keřovité, stromové). Proto jsem se také netrefil do osady Lysá a pěšinou ve které bych býval skoro potřeboval mačetu, sešel do dolní části osady Amerika.Takže neustále jsem hledal, kudy k dalšímu zastávkovému místu. Např. ani ke Kotěrově vilce nenavádí žádná směrovka. I tam, kde NS využívá klasické turistické stezky, jsou problémy. Obecně v posledních letech chybí značky v místech, kde stezky opouštějí hlavní cesty, a na rozcestích. Trasa nevyznačené NS Votickem vede místy cestami či spíše pěšinami zarostlými,zřejmě velmi málo používanými.Závěrečná část trasy NS(od kapličky na Šibeničním vrchu do Votic) by nemusela celá vést po silnici. Stačilo by upozornit, že lze využít zelenou značku, která tam křižuje silnici. Díky nedostatečnému značení a popisu jsem 8 kilometrovou cestu nešel 2, ale 4 hodiny. Pro méně zdatné turisty a rodiny s dětmi je trasa nevhodná pro velké výškové rozdíly, místy špatnou průchodnost a také pro její křížení s velmi frekventovanými silnicemi. Je to obecný problém všech naučných a vlastivědných okruhů kolem měst.
  S pozdravem RNDr. Miloslav Štulc, Praha 8.

  Odpovědět
  • Tom

   Publikováno hod.

   Dobrý den, děkujeme za váš pohled a aktuální informace.

   Odpovědět

Vložit komentář

Vložit komentář

Kam dál?