Fotogalerie naučné stezky Svatojánské proudy

Naše návštěva:
září 2006
Komentáře:
2

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Stav naučné stezky z doby naší návštěvy, který zde popisujeme, se mohl v průběhu let výrazně změnit – stezka mohla být mezitím radikálně změněna, zrušena, nebo nahrazena jinou v odlišné trase apod. Následující informace proto už nemusí odpovídat skutečnosti. Pokud jste naučnou stezku navštívili a zjistili jakékoli odlišnosti, dejte to prosím vědět ostatním návštěvníkům prostřednictvím komentáře dole na této stránce. Děkujeme.

Naučná stezka vede romantickým skalnatým údolím řeky Vltavy mezi Štěchovicemi a Slapskou přehradou, úsekem bývalých Svatojánských proudů, nyní zatopených Štěchovickou přehradou. Prochází také osadou Ztracenka, hrající významnou roli v historii českého trampingu.

Komentáře (celkem: 2)

 • Veverčák

  Publikováno hod.

  Ahoj kamarádi.31.8.-1.9.2012 jsme tedy začali cestu na lokalitu “Svatojánské proudy T.O.Ztracená naděje”.A přesně podle pokynů, za kterých se cesta na Ztrcenku nedoporučuje.Pršelo,klouzalo,chladno bylo,nikde nikdo a na stezce my.Jsme totiž z daleka a couvnout nešlo.Zvědavost byla silnější a odhodlání bylo nastartováno již před několika měsíci, možná i lety. Mekku trampingu nevidět a jezdit vandrem tolik let, nesplnit si touhu ponořit se do minulosti vzniku něčeho vyjímečného jako je tramping? Jdeme dál. Sdílené fotografie v naší domovině si pomalu porovnáváme s realitou kterou procházíme.Prší a na Ztracence nás přivítal jen chundelatej raťfák. Štěknul a zmizel. Na verandě osadní boudy s č.p.0172 jsme dali gáblík, strávili noc (děkujem) a ráno šlapali dál.Po 1/2km šlapání jsme u vody dali kafe, nakrmili diviké kachny a dál pokračujem vandrem. Kam ? Najít suchý dok. Asi na Berounku.Bylo pošmourno a přitom tak hezky. Děkujem Ztracená naděje. Ahoj Měkoni-Karviná T.O.

  Odpovědět
  • Tom

   Publikováno hod.

   Nejsem si úplně jist, jestli jste si nás s někým nespletli, každopádně děkujeme za komentář 🙂

   Odpovědět

Vložit komentář

Vložit komentář

Kam dál?