O webu

Web STEZKY.INFO vznikl v březnu 2003. Je postupně doplňovaným přehledem naučných stezek v Praze a středních Čechách. Dosud zde bylo publikováno více než 200 stezek, většina včetně fotografií.

Kdo pro vás Stezky.info vytváří?

Tom a Lucka, dva obyčejní, už ne tak mladí lidé, kteří chodí rádi na výlety do přírody. Náš zájem o naučné stezky podnítila návštěva zničené NS Voděradské bučiny v roce 2002. Od té doby jsme začali navštěvovat naučné stezky cíleně a shromažďovat informace o nich, to vše ze zájmu a ve svém volném čase. Nejsme členy žádné organizace, vše spojené s touto činností financujeme výhradně ze svého.

V současné době jsme oproti dřívějšku více zaneprázdněni rodinným životem s dvěma malými dětmi a společným podnikáním, proto se již turistice nevěnujeme tolik jako dřív a web neaktualizujeme tak často.

Jak nám můžete pomoci?

Pokud jste si nějakou publikovanou naučnou stezku prošli a zjistili její odlišný stav od zde popsaného (např. že je zničená, obnovená apod., nějaká nová úskalí na trase atd.), upozorněte na to prosím ostatní návštěvníky prostřednictvím komentáře na stránce příslušné naučné stezky. Děkujeme.